Sıkça Sorulan Sorular

Sistem her tür balkona uygulanabilir mi?
Sistemimiz düz, L, U, yuvarlak yada çok kırıklı her tür balkona sağlıklı bir şekilde uygulanabilir ve uygulama sonrasında sistem rahatlıkla kullanılabilir.

Camların dış tarafını nasıl temizleyeceğim?
Sistemlerimizin kanatları balkonun içerisine doğru tek tek katlanarak açılabilir özellikte olduğundan her kanat tek tek içe doğru katlanarak dış tarafa bakan yüzeyler rahatlıkla temizlenebilir.

Cam Balkon yaptırdıktan sonra balkonu odaya katabilirmiyim?
Isı yalıtımı açısından bir sorun oluşturabilir. Özellikle kışları soğuk geçen bölgelerde tavsiye etmiyoruz.

Balkonumun yüksekliği sistemin güvenliğini etkiler mi?
Cam balkon sistemleri güvenlik unsuru ön planda tutularak üretilmiştir. Sistemlerde 8

mm. temperli cam kullanılmaktadır. Bu camlar 2.00 m yüksekliğe kadar tam verimli şekilde çalışmaktadır. Bundan daha fazla yüksekliklerde camların güvenlik sorunu olmamasına rağmen camlar arasında kayıt olmadığı için şiddetli rüzgarlarda camlar titremekte içeri rüzgar ve yağmur almakta ve ıslık çalmaktadır.

Cam balkon sistemleri imar mevzuatına aykırı mıdır?
Binaların balkonları 2 çeşittir. Teknik olarak çıkma balkon ve gömme balkon olarak tanımlanırlar. Gömme balkonlarda cam balkon sistemleri rahatlıkla uygulanabilir. Bu kanunen serbesttir.

60203 Temperli Cam Nedir? ve Özellikleri ! Camın ısı ve darbeye dayanıklı hale gelmesi istendiğinde Cam Temperleme denilen bir işlemden geçirilir. Temperleme prosesi cam panoların özel fırınlarda erime noktasına yakın derecelerde ısıtıldıktan sonra hızla soğutulması esasına dayanır.
Cam 700°C’ye kadar ısıtılır ve hava üflenerek soğutulur. Sıcaklığın azalması ile yüzey büzüşür ve sertleşir.

Cam Balkon sistemleri yağmur, su sızdırır mı?
Cam Balkon sistemimizde kullanılan damlalıklar sayesinde sağlıklı yağmur suyu tahliyesi yapılarak suyun profilden içeri girmesi minimuma indirilmektedir.

Cam Balkon Sistemin hareketli mekanizmaları paslanır mı?
Balkon camlama için paslanmazlık çok önemli bir konudur. Cam Balkon sistemimizde rulmanlar paslanmaz çeliktir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar dış
iklim şartlarına dayanıklıdır.

Cam Balkon Sisteminde camlar rüzgârda kırılır mı?
Cam Balkon sistemimizde kullanılan tüm camlar 8 mm temperli camdır. 8 mm temperli camlar, yüzeysel darbelere ve rüzgâra karşı dayanıklıdır.

Cam Balkon evin ısınmasına katkısı olur mu?

Cam Balkon sistemlerinde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içersine daha çok arttırarak vermektedir. Örneğin dış ısı 10 derece ise balkon içindeki ısı 15-16 dereceyi bulmaktadır. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam Balkon yapılan odalar çok daha sıcak olmakta ve ciddi oranlarda yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

whatsapp