Katlamalı Cam Balkon

Katlanır Cam Balkon Sistemi farklı istek ve kullanım amaçlarına uygun olarak üretilmiş bu nedenle oldukça talep gören sistemlerimizden birisidir. Teknik özellikleri açısından kullanışlı ve farklı mekanların kullanım alanlarını genişletmesi açısından da fonksiyonel bir yapıya sahiptir.

CAM BALKON YAPTIRMADAN ÖNCE

Kullanacağınız cam balkon sistemini dikkatle ve özenle seçin daha sonra değiştirme veya farklı bir sisteme geçme şansınız olmayacaktır.
Balkonunuza en uygun sistem hangisiyse onu seçmeniz hem balkonun genişliği hem de görünüşü için çok önemlidir.

Oval balkonlara oval sistemli, düz balkonlara ise düz cam balkon sistemi döşenmesi daha iyi ve kullanışlı olacaktır. Kullanışınıza göre bir cam balkon sistemi seçin boydan camlı, raylı cam balkon sistemler, aç kapa cam balkon sistemleri gibi

CAM BALKON GENEL TEKNİK ÖZEELLİKLERİ

CAM: 8 mm
CAM TİPİ: Temperli
CAM YÜKSEKLİĞİ: max 2,5 m
CAM ENİ: Kapatılacak yere göre eşit olarak ölçülendirilmektedir.

PROFİL
2.2 mm. et kalınlığına sahip alüminyum profiller kullanılmaktadır. Cam Balkon Sistemlerinde, sistemin ağırlığını komple taşıyan alt ve üst alüminyum kasa profilleridir. Cam Balkon Sistemleri bilindiği üzere mm boyutunda hassasiyetle çalışan sistemlerdir. Dolayısıyla sistemin ağırlığını taşıyan kasaların zamanla sehim(bükülme-eğilme) vermeyip teraziyi bozmaması gerekir. Bu da ancak alüminyum kasa profillerinin, yeterli et kalınlığının olmasıyla mümkün olabilir. Alüminyum profiller elektrostatik toz fırın boyada istenilen renkte (Tüm RAL renkleri 256 adet) boyanmaktadır.
Her kanatta iki rulmanlı dört tekerlek, bulunmaktadır.

YALITIM
Profil çerçevesi, anti bakteriyel silikon ile iç ve dış taraf olmak üzere iki taraftan da izole edilip dışarıdan gelebilecek yoğun yağmur toz rüzgâr vs. gibi etkenler bu sayede engellenmiş olur. Silikon gibi birleştirici görevi gören ama uzun ömürlü olmayan mastik gibi ucuz ve kalitesiz birleştiricilerden kaçınılmaktadır. Sistemimiz diğer Cam Balkon sistemlerinin zayıf olduğu su yalıtımı konusunda başarılıdır.Su tahliye profili sayesinde hem iç terlemeden dolayı akan suyu hemde dışarıdan gelen yagmur sularını tahliye etmektedir.

AKSESUAR
Cam aralarında 1. kalite Alüminyum fitiller kullanılmaktadır. Kilitler ve benzeri montaj aparatları standarttır. Sistemde profil aralarında altta ve üstte iki sıra olmak üzere 1000’lik kıl fitil bulunmaktadır.

whatsapp