Cam Balkon

Cam balkon kapatma sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Bu sayede güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi mekanlardan yararlanılması sağlanır.
Rüzgar, yağmur, kar, toz, vb. olumsuz hava koşullarında dış etkilerden koruma sağlar…Cam balkon kapatma sistemleri estetik bütünlüğü ve fonksiyonelliği mükemmel şekilde birleştirir. Yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır .Sistemde kullanılan alüminyum profillerin boyası elektrostatik toz fırın boya olup, deformasyona dayanıklı ve uzun ömürlüdür.Cam balkon kapatma sistemlerinde kullanılan tüm camlar temperli (securit) cam olup darbe dayanımı maksimuma çıkartılmış ve dolayısı ile kırılma riski en düşük seviyeye indirgenmiştir.Sistemde kullanılan camlarda istenildiği taktirde renkli cam alternatiflerimiz mevcuttur. (füme, bronz, yeşil, refekte vb…)
Cam balkon kapatma sistemleri geniş renk seçeneği ve ürün yelpazesi kullanıcılara her türlü ortamı kapama olanakları sağlar.

CAM BALKON ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Cam Balkon alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlardan ilki cam balkonu satın alacağınız firmadır. Firmanın üretici mi bayi mi yoksa aracı mı olduğu çok önemlidir.
Bir arıza olduğunda kimi muhatap alacağınız çok önemlidir. Bu nedenle cam balkon satın alacaksanız direk üretici firma ile iletişime geçmelisiniz.Firmanın araştırılmasından sonra önemli olan hususlardan diğeri üründe kullanılan malzemelerdir. Tekerleklerin paslanmaz çelik olması , camların temperli olması ve montaj slikonlarının kalitesi, sisteme özel kilitlerin olması, profillerin 1. sınıf alüminyumdan yapılmış olması ve kıl fitillerinin kaliteli kullanılmış olması cam balkon alırken dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

NASIL KULLANMALIYIM?

Cam balkonunuzu rüzgarlı havalarda açık bırakmayınız teker,kilit vs gibi hareketli parçaları sprey yağ ile 3 ayda bir yağlayınız.
Camın üzerinde biriken kirler genellikle küçük ancak rahatsız edici ve temizlenmeleri de tahmin edilenden daha zor olabilir.
Ancak bir camı ve aliminyum çerçevesini temizlerken kaçınılması gereken durumlar da söz konusudur.
Örneğin temizlikte aseton, gaz yağı, tiner,hypo gibi kimyasal maddeler asla kullanılmamalıdır,bu tip maddeler camın ve alüminyumun
ömrünü kısaltmakla beraber cilasını yitirmesine sebep olup matlaşmasına ve görüntüsünün bozulmasına neden olabilecektir.

CAM BALKON AVANTAJLARI

* Cam Balkon Manzara ve görüntüde kayıp oluşturmaz.Size estetik bir görünüm sunar.
* Binanın yapısında değişikliğe neden olmaz bu nedenle imar mevzuatına kesinlikle aykırı değildir.
* Balkonunuzdan yıl boyunca dört mevsim faydalanılmasını sağlar.
* Camlar sağa sola veya her iki yönde toparlanarak açılabilir.
* Mimari etkileyicilik kazandırır temizliği, bakımı kolay ve pratiktir.
* Darbelere dayanlıklı temperli ve lamine cam kullanıldığı için hırsızlık olaylarına karşı da korur.
* Olağandışı etkilerle camın kırılması durumunda ise, küçük parçalara ayrılarak çevreye zarar vermez.
* Yağmur, kar ve rüzgar gibi dış etkenlerden korur.
* Size sevediklerinizle vakit geçirebileceğiniz güvenli ortamlar sunar.

whatsapp